Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... nerespectarea unei hotariri judiciare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

nerespectarea unei hotariri judiciare

Buna seara!copilul a fost incredintat catre mama!eu cistigind dreptul de a vizita copilul de 2 ori pe luna de vineri,ora18 pina duminica ora.18 +jumate din vacante.ea nerespectind hotarirea...pe deasupra ea a plecat in Italia cu copilul meu fara sa-mi spuna nimic,acum o luna...fara sa semnez nimica si fara sa fiu anuntat..pina si pasaportul cum a putut sa-i fie emis?Va multumesc!!!
Daca are hotarare judectoreasca executorie nu are nevoie de dvs,pt.a face pasaport copilului.
A avut toate drepturile de a pleca cu copilul, dar trebuie sa va instiinteze cu privire la domiciliul copilului pentru ca dvs.sa-l puteti vizita.
nu are o hotarire executorie,ci hotarire civila!
cum se poate asa ceva din moment ce eu ii platesc pensie alimentara si am grija de el!inseamna ca eu nu-mi mai am nici un rol de tata daca nu pot sa-mi vad copilul si sa stau cu el asa cum a hotarit legea...